I přesto, že Bitcoin je nejznámější kryptoměna, tak mnozí vůbec netuší, o co se vlastně jedná. V podstatě bude brzy slavit desáté narozeniny. Jeho narození je sice zahaleno různými tajemnými cestami, přesto skutečně vyvolal pěkný poprask mezi populací.
Tak jak se mu v počátku moc nevěnovala pozornost, tak dneska se o jeho těžbu zajímají i jiné kapacity, než jen směnárny a těžaři. Dá se v podstatě říci, že velkou pozornost na sebe upoutal až díky jeho kurzu, který neskutečně během velmi krátké doby vzlétl k výšinám. Kdo byl jen trochu v obraze, skutečně na jeho těžbě nebo i shromažďování jen vydělal. I v dnešní době se dají Bitcoiny různě získávat, ale odměny jsou již podstatně nižší, než bychom si ve skutečnosti přáli. Stačí jen v pravidelné době potvrdit nějakou shlédnutou reklamu, přečtený článek a odměnou za to dostaneme mizivou část v přepočtu na haléřové položky. Těžbou by se dalo podstatně vydělat více, ale bohužel pořizovací ceny za těžařské stroje a spotřeba energie, nemusí být v tomto případu nejšťastnější volbou.
Investice nejsou malé
Otázkou je jak vydělat Bitcoiny a přitom nebýt proděleční. Pokud se rozhodneme sbírat Bitcoiny jako odměnu ve hře, za čtenou reklamu a podobné akce, tak rozhodně musíme do toho investovat svůj čas. Pro někoho to může být zábava, jelikož stejně na elektronických zařízeních stráví dostatek času. Ovšem všichni nemohou celé dny vysedávat před obrazovkou a nečinně potvrzovat svoji přítomnost. Těžba zase stoupla na takovou úroveň, že se musí pořídit drahé těžařské sestavy, které jsou vybaveny čipy a také mají dost dobrou výdržnost při dolování měny. Musí totiž fungovat 24 hodin denně a to při dnešních cenách elektřiny nemusí být nejlevnější záležitost. Samozřejmě, pokud by těžař měl štěstí a vyřešil transakci ke svému úspěchu, tak by se mu všechny náklady rázem vrátily. Asi nejjednodušší cesta je hlídat kurz a zkusit levně nakoupit a buď nechat kryptoměnu uloženou ve virtuální peněžence nebo při větším kurzu odprodat přes ověřenou směnárnu. I malý výdělek samozřejmě potěší.